За даними The World Bank Group Чеська Республіка займає 27-е місце з 190 країн щодо комфортності ведення бізнесу, випереджаючи такі європейські країни, як Франція (29-е місце в рейтингу), Словенія (30-е місце), Словаччина (30-е місце), Російська Федерація (40-е місце) та інші.
Чехія займає також передові позиції в рейтингу здійснення міжнародної торгівлі.
Головні положення ведення бізнесу в Чехії можна знайти у відповідному Законі про підприємництво (Zákon o živnostenském podnikání). Згідно з цим законом, іноземці можуть вести в Чехії бізнес на рівних з чехами умовах.
Затишна, недорога, спокійна, цікава в туристичному плані країна:
▪ зі стабільною економікою і валютою (чехи не поспішають, до речі, переходити на євро)
▪ працюючими законами, які гарантують безпечне ведення бізнесу як з соціальної, так і економічної точки зору, недоторканність приватної власності
▪ можливість ведення бізнесу в інших країнах Євросоюзу
▪ зведеними до мінімуму корупцією і бюрократією в усіх сферах суспільства
▪ толерантною
системою оподаткування
▪ політикою державної підтримки(дотації), допомоги підприємцям (податкова, соціальний фонд), кредитування банками, на які можуть розраховувати і іноземні бізнесмени, надавши структурований бізнес-план
br>
▪ в Чехії відсутні правила CFC, відсутній валютний контроль
У великих містах Чехії регулярно проводять міжнародні виставки, на які приїжджають підприємці з усього світу.
Чехія є слов'янською державою з мовою і ментальністю зрозумілими нашій людині, і з порядком, успадкованим від педантичних німців.
Чехія може пишатися своїм народним господарством і
поле для бізнес діяльності тут широке. Темпи зростання економіки ЧР оптимістичні.
Найбільшим експортером чеських товарів традиційно залишається Німеччина (майже 84%). В останній рік істотно збільшився експорт з Чехії в Україну, Росію, Казахстан.
Що стосується України, то потрібно відзначити її особливе положення в порівнянні з іншими країнами колишнього СРСР в Євросоюзі і Чешської Республіку зокрема. З початку 2016 набула чинності економічна частина асоціативного договору України з ЕС. Мова йде про так звану зону вільної торгівлі (DCFTA), основне завдання которої полягає в тому, щоб наблизити українські стандарти європейським, підтримати диверзифікацію і підвищення конкурентоспроможності українського експорту і економіки в цілому. Експорт українських товарів до ЕС не передбачає мито.
Українці займають першу позицію, що стосується кількості іноземних громадян, проживаючих, перебуваючих на території Чехії. Спеціально для українських громадян уже декілька років в Чехії успішно реалізується урядова програма "Режим Україна".
З іншого боку, Чехія знаходиться поза «зони інтересів» мігрантів з Азії та Африки, заполоняють Європу і пов'язаних з цим ризиків.
В Чехії безкоштовні державні середня та вищі освіти. Не існує великого мовного бар'єру.
Багато іноземних бізнесменів вибирають Чехію для відкриття і розвитку власного малого, середнього та великого бізнесу. За даними чеського Міністерства промисловості і торгівлі з 330 080 діючих ІП у Чехії, 32 230 підприємців (тобто 9,8%) - іноземці: зокрема, українці (9918 ІП), в'єтнамці (4228 ІП), росіяни (1778 ІП), казахи (343 ІП) і представники інших націй. Велика частина індивідуальних підприємців-іноземців, сконцентрована в столиці Чехії - Празі, хоча в останні роки спостерігається тенденція, коли бізнес іноземців став виходити за межі столиці.
Придбання нерухомості в Чехії на фізичну/юридичну особу, що рано чи пізно супроводжує відкриття бізнесу, пізніше стає хорошим доповненням до заяви на ВНЖ.
Для крупних інвесторів пропонується так звана
карта інвестора, що дозволяє отримати ВНЖ.
Хотілося б акцентувати Вашу увагу на тому, що ті підходи в організації, веденні бізнесу, які Вам знайомі і звичні у себе вдома, в Чехії часто не працюють. Треба знати ментальність чехів і місцеву ситуацію. Звичайно, починати в іншій країні нове життя справа не проста. Тому для наших шановних клієнтів пропонуємо
послуги бізнес консьєржу, що охоплюють всі питання пов'язані з початком і веденням бізнесу, імміграції в Чехію.